Zabezpieczenia medyczne imprez

Zabezpieczenie medyczne imprez

Nasza firma jest doświadczonym, rzetelnym i zaufanym partnerem oferującym swoje usługi różnego rodzaju organizatorom imprez masowych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, o odpowiednie zabezpieczenie medyczne imprez powinien zadbać każdy organizator przedsięwzięcia, gdy orientacyjna liczba uczestników wynosi:

 • 1000 osób w przypadku imprez odbywających się na świeżym powietrzu,
 • 300 osób w przypadku imprez organizowanych w zamkniętych obiektach.

Oferujemy Państwu zespół wysoce wykwalifikowanych specjalistów wyposażonych w sprzęt niezbędny do udzielenia szybkiej i profesjonalnej pomocy medycznej, który będzie czuwał zarówno nad bezpieczeństwem uczestników imprezy, jak i podczas transportu medycznego.

Mamy duże doświadczenie w organizacji zabezpieczenia medycznego wszelkiego rodzaju imprez o charakterze sportowym, kulturalnym, koncertów, pikników rodzinnych itp. Podczas tego typu przedsięwzięć nierzadko mają miejsce omdlenia, urazy i inne wypadki. Nasz personel został przeszkolony do udzielania profesjonalnej pierwszej pomocy oraz pomocy medycznej uczestnikom imprez, a w razie konieczności jest w stanie zadbać o przetransportowanie poszkodowanej osoby do specjalistycznej placówki.

Zabezpieczenia medyczne, zwłaszcza ich rodzaj i liczbę ratowników każdorazowo dopasowujemy do wielkości imprezy oraz indywidualnych preferencji klienta. Najczęściej działamy na terenie Poznania oraz okolic, ale jesteśmy w stanie zrealizować usługę także w wielu innych miastach Polski.


Nasza firma dysponuje najlepszymi specjalistami w zakresie zabezpieczenia medycznego wszelkich imprez. Współpracujemy z lekarzami, ratownikami medycznymi, pielęgniarkami oraz strażakami (ratownikami).

Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie, aby profesjonalnie zrealizować zabezpieczenie medyczne i sprostać oczekiwaniom klienta.

Cena określonego zabezpieczenia medycznego jest zależna od charakteru imprezy/wydarzenia oraz od potrzeb personalnych, sprzętowych i logistyki.

Oferta zabezpieczeń medycznych obejmuje:

  • Punkty pomocy medycznej, obsługiwane przez lekarzy i ratowników medycznych, wyposażone w sprzęt medyczny służący do ratowania życia (defibrylator, tlen, środki opatrunkowe i podstawowe leki)
  • Zespoły wyjazdowe – karetki
  • Ratownicze patrole piesze wyposażone w niezbędny sprzęt
  • Łączność między zespołami/patrolami
  • Pomoc koordynatora zabezpieczenia medycznego.

Zabezpieczenie medyczne na imprezach masowych

Podczas wielu wydarzeń obowiązkiem organizatorów jest zapewnienie odpowiedniej opieki medycznej. Zabezpieczenie medyczne imprez masowych należy do jednych z najtrudniejszych punktów planowania koncertu, pikniku rodzinnego czy zawodów sportowych. Bardzo ważne jest również przeszkolenie osób pracujących podczas takich spotkań w zakresie pierwszej pomocy. Niejednokrotnie ukończenie takiego kursu pozwoliło podtrzymać funkcje życiowe, zanim na miejscu zdarzenia pojawiło się ratownictwo medyczne. Na bezpieczeństwie imprez masowych nie powinno zależeć jedynie organizatorom, ale również osobom w nich uczestniczącym. Nasza firma stawia na wyszkolonych ratowników medycznych i nowoczesny sprzęt do ratowania życia, dlatego uczestniczymy w większości dużych wydarzeń na terenie Poznania i okolic. Dzięki ogromnemu doświadczeniu naszych pracowników potrafimy dostosować się do wymagań przepisów i świadczyć pomoc w każdej chwili.

Wydarzenia, na których pojawia się duża liczba osób, zawsze obarczone są większym ryzykiem nieszczęśliwych wypadków i zdarzeń losowych. Zabezpieczenie imprez jest nie tylko obowiązkowe, ale również konieczne do zapewnienia całkowitego bezpieczeństwa życia i zdrowia uczestników. Podczas tego typu wydarzeń pierwsza pomoc może okazać się niewystarczająca. Dojazd karetki do poszkodowanego przez tłumy osób, pomiędzy pojazdami zaparkowanymi na ulicach i barierkami ustawianymi przez pomysłodawców często jest bardzo utrudniony. Właśnie dlatego inicjatorzy, którym szczególnie zależy na bezpieczeństwie imprez masowych, korzystają z usług naszej firmy. Dzięki ogromnemu doświadczeniu potrafimy dopasować i rozmieścić ratowników i sprzęt medyczny tak, by nie tylko szybko dotrzeć do osób poszkodowanych, ale również bezpiecznie przetransportować je do szpitala. Ofertę dopasowujemy indywidualnie do potrzeb organizatorów i wymogów przepisów. Działamy na terenie Poznania i okolic, ale realizujemy usługi na terenie całej Polski. Szczegóły organizacji zabezpieczenia medycznego imprez można uzyskać w biurze lub poprzez kontakt telefoniczny i e-mail.